معاون نظارت و مدیریت شبکه ارتباطات سیار اختلالات شبکه پیام کوتاه تلفن همراه در روزهای اخیر را ناشی از نصب دیتای جدید در شبکه دانست.

مهندس محمدحسین فلاح اصغری، در خصوص اختلالات شبکه پیام کوتاه تلفن همراه در روزهای اخیر به مهر گفت: هر دیتایی در شبکه لود و یا تغییری در آن حاصل شود، باری به شبکه وارد می کند که می تواند باعث کندی در سیستم شود. وی با تاکید بر این که هر دیتایی که روی شبکه نصب شود، می تواند تا اندازه ای باعث اختلال در شبکه شود، ادامه داد : در صورتی که حجم دیتایی که لود شود بالا باشد این امکان وجود دارد که پیامک با کندی ارسال شود.

دسته ها :
يکشنبه دوازدهم 8 1387

فلش درایوهای USB جذاب است و تقاضا برای آن ها هرروز در حال افزایش است، به طوری که طبق آمار، مصرف کنندگان در هر ٣ماه تقریبا ٤٠میلیون فلش درایو خریداری می کنند و سازندگان بزرگ و کوچک از شرکت های متخصص مانند لکسار گرفته تا غول الکترونیکی مانند توشیبا، وارد این بازار شده اند.

به گزارش ایسنا، در انتخاب فلش درایو اول از همه باید به ظرفیت فلش درایوها توجه کرد زیرا ممکن است هنگام خرید با مشاهده  قیمت پایین برای درایوهای یک گیگابایتی وسوسه شد.

اما از آنجا که بیشتر افراد راهی برای پر کردن فضای فلش درایوها پیدا می کنند فلش درایوهای با ظرفیت بالاتر که قیمت آن ها با بودجه موردنظر برای خرید مطابق باشد، مناسب است.

از فلش درایوها می توان به عنوان دستگاه پشتیبان برای ذخیره اطلاعات مهم از نوت بوک یا رایانه یا برای حمل آهنگ های مورد علاقه یا ذخیره عکس های دیجیتالی به هنگام سفر استفاده کرد.

هنگام خرید فلش درایوهای USB باید داشتن برچسب پشتیبانی از0 /USB 2در این دستگاه های قابل حمل مورد توجه قرار گیرد، زیرا ویژگی 0 / USB 2سازگاری با نسخه های اولیه USB را تضمین می کند.

همچنین در کنار استاندارد USB باید دانست که سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات در همه فلش درایوها یکی نیست سرعت نوشتن اطلاعات در بعضی درایوها به ویژه درایوهای دارای ظرفیت بیشتر، نسبت به خواندن اطلاعات کندتر است.

در حالی که سرعت برخی فلش درایوها بر حسب مگابیت بر ثانیه مشخص شده است، در عوض برخی دیگر از سازندگان از رتبه بندی X استفاده می کنند اما واضح است که در هر صورت ٢فلش درایو عرضه شده از سوی ٢سازنده مختلف با سرعت متفاوتی عمل می کند.

در صورتی که سرعت فلش برای خریدار مهم باشد باید زمان بیشتری را برای مقایسه ویژگی های مدل های مختلف فلش درایو صرف کند.

نکته مهم دیگر در مورد درپوش های کوچکی است که سطح کاربری USB را می پوشاند و مهم محسوب می شود. زیرا به هنگام حمل دستگاه بخش USB فلش درایو را پاک و ایمن نگه می دارد.

مشکل اصلی مربوط به این درپوش ها جدا و برداشته شدن آن ها هنگام استفاده از فلش درایو است و در نتیجه ممکن است به آسانی گم یا شکسته شود اما فلش درایوهای دارای بهترین طراحی فلش هایی است که در پوش آن ها از بدنه  فلش جدا نمی شود.

بیشتر فلش درایوها به گونه ای طراحی شده که قابل اتصال به زنجیر کلید است در صورت حمل فلش درایو به این شکل باید به نحوه  ساخته شدن سوراخ زنجیر کلید توجه کرد.

فلش درایوهایی که سوراخ پلاستیکی دارد برای این منظور مناسب نیست زیرا می شکند، در حالی که فلش درایوهای دارای سوراخ فلزی انتخاب بهتری است.

دسته ها :
يکشنبه دوازدهم 8 1387

مهندسانی که از راه دور مراقب و هدایت کننده ماموریت مریخ نشین ناسا هستند، در نظر دارند عملیات خاموش کردن هیترهای این کاوشگر را یکی پس از دیگری آغاز و آن را تا زمان مرگ نهایی سرد کنند.به گزارش ایسنا، فونیکس مدت ٥ماه اطلاعات حاصل از کاوش های خود را به زمین مخابره کرد که این مدت بیشتر از زمان برنامه ریزی اولیه شده است، چرا که فونیکس قرار بود طی ٣ماه ماموریت خود را به انجام برساند.

اما هم زمان با افول پرتوهای خورشیدی بر سطح سیاره مریخ، فونیکس هم به تدریج انرژی خود را از دست خواهد داد.ناسا در بیانیه ای اعلام کرد: همان طور که پیش بینی می شد، با تغییر فصل نیمکره شمالی مریخ از تابستان تا پاییز، مریخ نشین ناسا به دلیل کوتاه تر شدن طول روزها و نیز کم شدن ساعت هایی که نور خورشید به صفحات خورشیدی آن می رسد، انرژی کمتری تولید خواهد کرد.

این مریخ نشین در طول ماموریت خود شواهدی از بارش برف و یخ های محصور شده را به ثبت رساند و دریافت که گرد و غبار مریخی به لحاظ شیمیایی شبیه آب دریاست و نیز نشان داد آب مایع به عنوان علامت وجود حیات، زمانی بر سطح این سیاره جاری بوده است.

ناسا اعلام کرد: ٤هیتر نگهدارنده برای حفظ انرژی هم زمان خاموش می شود ، این عملیات از روز سه شنبه آتی آغاز می شود و تا چندین هفته ادامه خواهد داشت.

دسته ها :
يکشنبه دوازدهم 8 1387

پس از طی دوره آزمایشی، سرویس جدید شارژ خط به خط ایرانسل به صورت رسمی راه اندازی شد.

به گزارش فارس، با این سرویس جدید که برای نخستین بار در کشورعرضه می شود، هر یک از مشترکان سیم کارت های اعتباری ایرانسل، می توانند هر زمان که مایل باشند از اعتبار موجود در سیم کارت خود، برای دیگر مشترکان سیم کارت اعتباری ایرانسل، شارژ بفرستند یا صورت حساب سیم کارت دائمی دیگران را پرداخت کنند. مشترکان برای انتقال اعتبار از سیم کارت اعتباری خود کافی است یک پیام کوتاه حاوی شماره دریافت کننده اعتبار، مبلغ اعتبار مورد نظر برحسب ریال و شماره رمز ٥تا ٨رقمی خود را از چپ به راست، با علامت دو نقطه (:) بین آن ها، بنویسند و از خط ایرانسل خود به شماره ١١١٢ارسال کنند. بدین ترتیب، درصورتی که دریافت کننده اعتبار، مشترک سیم کارت اعتباری باشد، مبلغ ارسال شده به اعتبار موجود در خط وی اضافه می شود و درصورتی که دریافت کننده اعتبار، دارای سیم کارت دائمی باشد، تا میزان اعتبار ارسال شده از صورت حساب او تسویه می شود.

دسته ها :
يکشنبه دوازدهم 8 1387
مخترع آملی با انتقال برق بدون سیم تا مسافت ٢٠ متر رکورد دنیا را شکست. به گزارش واحدمرکزی خبر، محمدرضا نادعلی نژاد گفت: با کاربردی شدن این فناوری سیم پیچ های بزرگ و غیرقابل حمل کنار می رود و می توان با صرفه جویی در هزینه، انرژی را منتقل کرد. این اختراع به شماره ٢٧٤٦ در اداره کل شرکت ها و مالکیت صنعتی کشور ثبت شده است.
دسته ها :
يکشنبه دوازدهم 8 1387
اگرچه در حال حاضر مرورگرهای متفاوتی برای مشاهده صفحات وب وجود دارد، ولیبه گزارش واحدمرکزی خبر، این امر را نمی توان نادیده گرفت که اکثر کاربران اینترنت استفاده از مرورگر Internet Explorer را ترجیح می دهند. نکاتی کلیدی را در مورد برنامه Internet Explorer با هم مرور می کنیم:
" امکان ایجاد تغییرات در دکمه های واقع در نوار ابزار برنامه IE تعبیه شده است. بدین منظور روی نوار ابزار کلیک راست و از منوی ظاهر شده گزینه Customize را انتخاب کنید.
" برای بازگشت به صفحه قبلی در برنامه IE می توانید به جای استفاده از دکمه Back واقع روی نوار ابزار، از دکمه Backspace یا Alt+Left Arrow روی صفحه کلید استفاده کنید.
" برای تغییر حالت نمایش تمام صفحه (Full Screen) به نمایش معمولی از کلید فوری F11 استفاده کنید.
دسته ها :
يکشنبه دوازدهم 8 1387
وب سایت CellphoneMessageSender سرویس جهانی پیام کوتاه را برای کاربران تلفن همراه راه اندازی کرد. به گزارش موبنا، این سرویس که برای اولین بار درجهان برای کاربران تلفن همراه ارائه شده است، چندین زبان زنده دنیا را پشتیبانی می کند. این وب سایت در اختیار ٧٦٠ ارائه دهنده سرویس تلفن همراه در ٢٠٠ کشور مختلف قرار گرفته است. وب سایت CellphoneMessageSender که از سال ٢٠٠٣ فعالیت خود را آغاز کرده، قدیمی ترین و معروف ترین وب سایت ارائه دهنده پیام های کوتاه رایگان و برنامه های کاربردی پیام کوتاه است. کاربران می توانند از طریق این سرویس جدید پیام های کوتاه خود را از رایانه به تلفن همراه یا برعکس منتقل کنند و به فهرست پیام ها نظم و سامان دهی خاصی ببخشند. ارسال هم  زمان تعداد زیادی پیام کوتاه متنی نیز از طریق این سرویس امکان پذیر است.
دسته ها :
يکشنبه دوازدهم 8 1387

"خبرگزاری فرانسه- ایران و عراق باقی مانده اجساد جنگ دهه ٨٠ را با یکدیگر معاوضه می کنند.

" داوجونز- ایران تولید نفت خود را به میزان ١٩٩ هزار بشکه نفت در روز، کاهش می دهد.

"یونایتدپرس- ایران تولید نفت خود را کاهش می دهد.

" اکانامیک تایمز- ایران: اوپک ممکن است تولید نفت را باز هم کاهش دهد.

" وال استریت ژورنال- ایران به سوی توسعه پالایشگاه های نفت گام برمی دارد.

" گاردین- چگونه از ساخت بمب ایرانی جلوگیری کنیم؟

" گلف دیلی- ایران و کویت تولید نفت خود را کاهش دادند.

" دیلی تایمز- ایران نسبت به نتیجه انتخابات آمریکا، بی تفاوت است.

دسته ها :
يکشنبه دوازدهم 8 1387
فروش آثار باستانی ایران در حراج های بزرگ دنیا ادامه دارد. دولت ایران هم، چه با شکایت به مراجع بین المللی و چه با پیشنهاد خرید به مجموعه داران، نمی تواند این آثار را بازگرداند.سر سرباز هخامنشی، هفده قلم از اشیای یافت شده از کاوش های اخیر جیرفت، جام سیمین ایلامی، مجموعه ای از آثار خطاطی از عبدالمجید درویش طالقانی و ... از جمله آثاری بودند که در این حراجی ها به فروش رسیدند.نقطه مشترک در تمامی این حراج ها، شکایت ایران از دارندگان این اشیاء و همچنین مسئولان حراجی هاست. شکایاتی که همگی تنها یک نتیجه داشته اند ایران شکست خورده دادگاه های بین المللی بود و آثار به فروش رفت.
دسته ها :
يکشنبه دوازدهم 8 1387
علی عباسپور تهرانی، رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه سازمان بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ١٥٠٠میلیارد تومان، بودجه آموزش عالی کشور ٤٥٠میلیارد تومان و بودجه آموزش و پرورش ٥٧٠٠میلیارد تومان کسری دارد. وی با اعلام موارد کسری بودجه مربوط به امر آموزش در ایران خواستار مشخص شدن موضع دولت در قبال این موارد شد.
دسته ها :
يکشنبه دوازدهم 8 1387
X